🔴 LIVE
poniedziałek, 22 czerwca 2026 ⛅ 22°C
Popularne: Twierdza Przemyśl Forty Historia Ogłoszenia
🏰 Przemyślak

Koszykarze Legii obronili tytuł mistrzów Polski

Koszykarze Legii obronili tytuł mistrzów Polski

Fot. Andrzej Romański/PLK.pl

Koszykarze Legii Warszawa obronili tytuł mistrza Polski. W siódmym meczu play off pokonali u siebie Orlen Zastal Zielona Góra 78:70 i wygrali rywalizację 4-3. Po swój dziewiąty złoty medal w historii sięgnęli w roku 110-lecia klubu. MVP finałów został Andrzej Pluta.

KOSZYKÓWKA. ORLEN BASKET LIGA

Po raz pierwszy od 2019 roku mistrz pozostał na tronie na kolejny sezon. Wcześniej legioniści zdobywali tytuły w 1956, 1957, 1960, 1961, 1963, 1966, 1969 i 2025 roku.

Trzeci sezon z rzędu rywalizacja rozstrzygnęła się dopiero w siódmym meczu finałowym. Po 13 dniach zmagań niedziela na warszawskim Bemowie okazała się szczęśliwym dniem dla prowadzonych przez Heiko Rannulę „Zielonych Kanonierów”. Estoński szkoleniowiec wraz z zawodnikami, kierownictwem klubu i rozentuzjazmowanymi kibicami mógł się cieszyć z mistrzowskiego dubletu w Polsce. Jego podopieczni siegnęli po ten sukces po niezwykle ciężkiej walce.

Legia Warszawa – Orlen Zastal Zielona Góra 78:70 (17:19, 29:19, 20:23, 12:9)

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw): 4-3 dla Legii.

Najwięcej punktów dla Legii: Andrzej Pluta 15, Dominic Brewton i Race Thompson po 11; dla Orlen Zastalu: Andrzej Mazurczak, Jayvon Maughmer i Chavaughn Lewis po 10.

PRZECZYTAJ TEŻ: Grzegorz Grochowski oficjalnie już w OPTeam Energia Polska Resovii

The post Koszykarze Legii obronili tytuł mistrzów Polski appeared first on Super Nowości – wiadomości z Rzeszowa i Podkarpacia.

← Miasto Szkła Krosno pożegnało Jairusa Hamiltona Uroczystości patriotyczne upamiętniające Rodzinę Kurpielów z… →