🔴 LIVE
wtorek, 23 czerwca 2026 ⛅ 20°C
Popularne: Twierdza Przemyśl Forty Historia Ogłoszenia
🏰 Przemyślak

Oleksandr Mishula oficjalnie już w OPTeam Energia Polska Resovia

Oleksandr Mishula oficjalnie już w OPTeam Energia Polska Resovia

Oleksandr Mishula, 34-letni ukraiński koszykarz, oficjalnie dołączył do OPTeam Energia Polska Resovia na sezon 2026/2027. Wcześniej grał w tym klubie w sezonie 2024/2025, osiągając średnią 23,9 punktu na mecz, ale kontuzja kolana przerwała jego występy. Po rehabilitacji jest już w pełni zdrowy i wzmocni drużynę pod wodzą trenera Przemysława Łuszczewskiego. Mishula ma doświadczenie z gry na Cyprze, w Czechach, na Węgrzech i w Turcji, a także w europejskich rozgrywkach FIBA.

Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar

W sezonie 2026/2027 w zespole OPTeam Energia Polska Resovia będzie występować dobrze znany w Rzeszowie Oleksandr Mishula. 34-letni Ukrainiec przed dwoma laty grał już w biało-czerwonych barwach.

KOSZYKÓWKA. I LIGA

Mierzący 192 cm Oleksandr Mishula do zespołu z Rzeszowa dołączył pod koniec grudnia 2024 roku. Ma za sobą grę na Cyprze, w Czechach, Węgrzech i Turcji. W sezonie podczas którego trafił do OPTeam Energia Polska Resovii (2024/2025) bronił barw BK Dnipro Dniepropietrowsk (jest wychowankiem tego klubu), z który grał w FIBA Europe CUP. Ukraiński klub m.in. rywalizował z Anwilem Włocławek (71:114 i 63:100), gdzie nowy nabytek resoviaków zdobywał 19 i 22 pkt. W sześciu spotkaniach ww. europejskich rozgrywek Mishula zdobywał śr. 12,3 pkt.

Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar

Były reprezentant Ukrainy (może występować na pozycji rozgrywającego oraz rzucającego obrońcy) w sezonie 2024/2025 w barwach ekipy z Rzeszowa wystąpił w 15 meczach mając średnią punktową 23,9 (41 proc. skuteczności rzutów z gry). Już w trakcie rozgrywek zmagał się z kontuzją kolana, która wykluczyła go z gry w kolejnym. Przebywał cały czas w Rzeszowie. Teraz już jest po rehabilitacji i w pełni zdrowy.

Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar

W kadrze nowego trenera Przemysława Łuszczewskiego, oprócz ww. Ukraińca, są: Kacper Młynarski, Kacper Margiciok, Jan Góreńczyk, Mateusz Bartosz, Oleksandr Antypow, Grzegorz Grochowski, Filip Zegzuła i Maksymilian Szefler.

Natomiast w drużynie nie będzie już Argentyńczyka z polskim paszportem Santiago Vauleta (Noteć Inowrocław), Wojciecha Wątroby (pempaVita Resovia, II liga), Amerykanina Cody Johna, Jakuba Stupnickiego, Dawida Zaguły i Bartosza Ciechocińskiego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Czerwone Ateny czyli Olympiakos Pireus wygrywa Final Four Euroligi (zdjęcia)

The post Oleksandr Mishula oficjalnie już w OPTeam Energia Polska Resovia appeared first on Super Nowości – wiadomości z Rzeszowa i Podkarpacia.

← Dwóch resoviaków w kadrze na turniej…