Ponad 40 stopni w Polsce. IMGW potwierdza nowy rekord
W Toruniu i Słubicach odnotowano temperatury odpowiednio 40,3 i 40,5 stopnia Celsjusza, co stanowi nowy rekord ciepła w Polsce. Poprzedni rekord z 1921 roku w Prószkowie wynosił 40,2 stopnia. Informację potwierdziła rzeczniczka IMGW, Agnieszka Prasek. Wydarzenie ma znaczenie historyczne i klimatyczne.
W Toruniu odnotowano dzisiaj (28.06.) 40,3 stopnia, w Słubicach 40,5 stopnia
– potwierdziła w rozmowie z Polskim Radiem Agnieszka Prasek, rzeczniczka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
To więcej niż podczas rekordowego pomiaru z 1921 roku w Prószkowie, w obecnym województwie opolskim, gdzie termometry wskazały 40,2 stopnia.
IAR / Polskie Radio Rzeszów