🔴 LIVE
14.07 17:08 Burze na Podkarpaciu. IMGW wydało nowe ostrzeżenia dla całego regionu 14.07 16:44 Zabójstwo Iwony Cygan. Prokurator chce wznowienia przewodu sądowego 14.07 14:38 Prawomocny wyrok dla Marokańczyka, który zaatakował nożem właściciela sklepu w Medyce 14.07 11:43 Potężna ulewa w Przemyślu. Służby usuwają skutki podtopień 14.07 11:00 Ostrzeżenie meteorologiczne 14.07 07:45 Informacja dla jednostek samorządu terytorialnego dotycząca zadania: Sadzenie drzew i krzewów miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim 13.07 20:57 Pociąg „Nieśpieszny” w połowie sierpnia przejedzie przez Podkarpacie! Sprzedaż biletów już 15 i 16 lipca 13.07 14:39 Ciężarówka uderzyła w bariery, utrudnienia na drodze krajowej nr 94 w Jarosławiu
wtorek, 14 lipca 2026 🌧 20°C
Popularne: Twierdza Przemyśl Forty Historia Ogłoszenia
🏰 Przemyślak

MIĘDZY OBRAZEM A TKANINĄ – Sylwia IGNATOWSKA

MIĘDZY OBRAZEM A TKANINĄ – Sylwia IGNATOWSKA

Artykuł przedstawia Sylwię Ignatowską, artystkę tekstylną z Żurawicy koło Przemyśla, która od ponad 20 lat tworzy art quilty – malarskie obrazy z tkanin wymagające nawet miliona precyzyjnych przeszyć. Jest jedyną Polką, która zdobyła podium na prestiżowym międzynarodowym konkursie AQS QuiltWeek w Paducah w USA. Jej prace, inspirowane przyrodą i lokalnymi motywami, można obecnie oglądać w Galerii pod Szpakiem w Przemyślu.

  Sylwia Ignatowska to pochodząca z Żurawicy koło Przemyśla artystka tekstylna i twórczyni art quiltów. Z wykształcenia jest technologiem odzieżowym, a patchworkiem zajmuje się od ponad 20 lat.Początkowo szyła tradycyjne narzuty i kołdry, z czasem jednak jej pasją stały się art quilty – zachwycające, malarskie obrazy tworzone ze skrawków materiałów. Jej prace powstają przy użyciu setek tysięcy precyzyjnych wkłuć igły, a niektóre dzieła wymagają nawet ponad miliona przeszyć.Jej niezwykły talent doceniany jest na całym świecie. Jest jedyną Polką, która stanęła na podium prestiżowego, międzynarodowego konkursu patchworkowego AQS QuiltWeek w Paducah w USA.
Jej twórczość można podziwiać na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, a jej prace goszczą w galeriach w całym regionie. Swoje autorskie projekty prezentuje na oficjalnej stronie SylaQuiltArtist. W twórczości inspiruje się otaczającą ją przyrodą oraz lokalnymi motywami, a jej prace powstają w przydomowej pracowni w Żurawicy.
Przez najbliższe tygodnie Syla prezentuje swoje prace w Galerii pod Szpakiem w Przemyślu.
 

 

← Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców o Puchar… Sukces i zaufanie dla Zarządu Powiatu… →