Sukces i zaufanie dla Zarządu Powiatu Przemyskiego. Podsumowanie XXXVI sesji absolutoryjnej
W dniu 25 czerwca br., w Starostwie Powiatowym w Przemyślu odbyła się wyjątkowo ważna, XXXVI sesja Rady Powiatu Przemyskiego VII kadencji (2024–2029). Głównym punktem obrad było podsumowanie ubiegłego roku, debata nad Raportem o stanie Powiatu Przemyskiego za 2025 rok oraz głosowanie nad wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu.
Oficjalnego otwarcia obrad dokonał Pan Piotr Pękalski Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego. Po stwierdzeniu prawomocności obrad oraz przyjęciu porządku dnia, radni przystąpili do realizacji kluczowych punktów sesji.
Ważnym momentem było wystąpienie Pani Bożeny Ryczan Starosty Przemyskiego, która odczytała sprawozdawczość z wykonania budżetu oraz zaprezentowała najważniejsze założenia Raportu o stanie Powiatu za 2025 rok. W swoim przemówieniu Starosta odniosła się do minionego czasu, szczegółowo podsumowując poczynione prace, zrealizowane inwestycje oraz wyzwania, z jakimi mierzył się samorząd.
Zgodnie z procedurą, na sesji przedstawiono również pozytywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Komisji Rewizyjnej. Po przeprowadzonej dyskusji, radni podjęli uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok.
Pani Starosta z głęboką troską i wdzięcznością podkreśliła ogromne zaangażowanie w codzienne tworzenie wspólnego dobra dla mieszkańców powiatu przemyskiego.
Słowa wielkiej wdzięczności skierowała nie tylko w stronę pracowników starostwa, ale również wszystkich podległych instytucji oraz współpracujących gmin, bez których partnerskich relacji realizacja wielu zadań nie byłaby możliwa.
Wydarzenie to stało się także doskonałą okazją do złożenia oficjalnych podziękowań oraz gratulacji. Obecni na sesji wójtowie gmin powiatu przemyskiego wyrazili ogromne uznanie dla dotychczasowej współpracy z władzami powiatu.
Słowa uznania za rzetelną pracę na rzecz dynamicznego rozwoju naszego regionu popłynęły w stronę całego Zarządu Powiatu, radnych oraz pracowników wszystkich szczebli.
Dziękujemy wszystkim za obecność, wsparcie i dialog, który pozwala nam wspólnie budować silny i bezpieczny Powiat Przemyski!
Oprac.: A. Sosnowska