🔴 LIVE
środa, 22 lipca 2026 ☀ 24°C
Popularne: Twierdza Przemyśl Forty Historia Ogłoszenia
🏰 Przemyślak

Radio Biwak nad Zalewem w Radawie. Wakacyjna audycja znad popularnego kąpieliska

Radio Biwak nad Zalewem w Radawie. Wakacyjna audycja znad popularnego kąpieliska

Zalew w Radawie przyciąga turystów i miłośników wypoczynku
Zalew w Radawie jest miejscem chętnie wybieranym przez mieszkańców regionu i turystów. Wypoczynek nad wodą uzupełniają sosnowe lasy oraz mikroklimat bogaty w jod. W środę od godziny 12:00 znad kąpieliska nadają Iwona Piętak i Grzegorz Janiszewski.
Jednym z głównych tematów audycji jest bezpieczeństwo nad wodą. Prowadzący sprawdzają również, jakie letnie imprezy odbywają się nad zalewem i dlaczego Radawa cieszy się dużą popularnością w sezonie wakacyjnym.
Lokalna kuchnia, miody i turystyka konna w Radawie
Radio Biwak prezentuje także kulinarne i przyrodnicze atrakcje okolicy. W audycji pojawiają się tajemnice ziołowych przypraw, smaki lokalnej kuchni oraz miody pochodzące z tutejszych pasiek.
Prowadzący szukają ponadto odpowiedzi na pytanie, czy Radawę odwiedził ksiądz Piotr Skarga. Opowiadają również o turystyce konnej, która jest jedną z popularnych form wypoczynku w tej części gminy Wiązownica.
 
Rozmowa z Krzysztofem Strentem, wójtem gminy Wiązownica:

Rozmowa z Magdaleną Rożek, dyrektorką Gminnego Centrum Kultury w Wiązownicy i Krzysztofem Strentem, wójtem gminy Wiązownica:

Rozmowa z Janem Kucą, historykiem, dyrektorem Szkoły Podstawowej w Mołodyczu:

Rozmowa z Filipem Kucą, ratownikiem wodnym:

Rozmowa z panem Piotrem z Przemyśla, odwiedzającym Zalew w Radawie:

Rozmowa z Małgorzatą Machnicką z fundacji Inspiracje z Natury:

Rozmowa z Iwoną Kardynał, prezeską Spółdzielni Socjalnej Wspólnota Wyjątkowych Inicjatyw, która prowadzi Bistro Plażowa nad Zalewem w Radawie:

Rozmowa z Andżeliką Rumak i Moniką Wysocką z Koła Gospodyń Wiejskich Smaki i Tradycje Cetuli:

 
Galeria fotografii z wizyty Radia Biwak nad Zalewem w Radawie:
[See image gallery at radio.rzeszow.pl] fot. M. Maśniak
Fotozagadka Radia Biwak na Facebooku
Na naszym Facebooku dostępna jest wakacyjna Fotozagadka. Aby wziąć udział w konkursie, należy rozpoznać miejsce przedstawione na zdjęciu i odpowiedzieć, dlaczego warto je odwiedzić.
Do wygrania są gadżety Radia Biwak – kubek lub koszulka. Rozstrzygnięcie Fotozagadki odbywa się od poniedziałku do soboty tuż przed godziną 10:00.

Partnerem audycji jest Województwo Podkarpackie

Mateusz Ziajło / Polskie Radio Rzeszów

← Młodzi mistrzowie z FIT KID Przemyśl–Żurawica… Wielka warownia wielkiego ludu – grodzisko… →